Ncrsfl

Przemyślenia

Motywująca konieczność

Napisane 22.12.2020 przez Mateusz

Tagi: motywacja, porady, praca, pieniądze,

Polecane: serwis samochodowy białołęka

Niektóre z najlepszych rad, jakie kiedykolwiek otrzymałem na temat motywacji i osiągania celów, są trochę… w przeciwieństwie do tego, co można znaleźć w Internecie.


W rzeczywistości jest to sprzeczne z tym, co ludzie mówią o byciu „pozytywnym”, wizualizowaniu swojego sukcesu lub wykorzystywaniu celów SMART do motywowania siebie i wygrywania w życiu.


„Konieczność rządzi światem. Ludzie rzadko działają, chyba że są do tego zmuszeni ”. - Robert Greene


Ten cytat otworzył mi oczy, kiedy pomyślałem o tym, dlaczego tak długo starałem się trzymać własnych celów. W końcu pozytywność nie robiła tego za mnie. Wizualizacja sukcesu też nie pomogła.


Ale kiedy przyjąłem ten sposób myślenia, nauczyłem się 3 (nieco przygnębiających) powodów, dla których te taktyki nie zawsze są tym, za co ludzie myślą, że są pęknięci.Ludzie są słabsi niż ich sytuacja


Jeśli jesteś otoczony niezdrowym jedzeniem, będziesz miał problemy z utratą wagi.


Jeśli jesteś otoczony smartfonami i tabletami, będziesz miał trudności z koncentracją.


Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś otoczony przez źródła „komfortu”… ZAWSZE im ulegniesz.


Co gorsza, zastanów się, kiedy ludzie najczęściej pracują nad celami - po pracy. Zwykle jest to najlepszy (lub nawet jedyny) czas, kiedy ludzie mają szansę na rozwój swojego życia, niezależnie od tego, czy oznacza to poprawę kondycji, rozpoczęcie twórczego hobby, czy założenie firmy po raz pierwszy… Po pracy prawdopodobnie będziesz to robić.


Ale jest to również czas, kiedy twoja energia i siła woli są najniższe. A to dlatego, że część tego wydałeś w pracy. Czy to zatem dziwne, że ludzie ciągle nie osiągają swoich celów? Nie ma mowy. Jeśli już, należy się tego spodziewać.


Nieliczni szczęśliwcy przetrwają, dopóki nie przejmie nawyku. Ale bądźmy szczerzy, wszyscy wróciliśmy do domu z pracy, kompletnie wyczerpani i powiedzieliśmy: „Po prostu wezmę dzisiaj wolne i nadrobię zaległości jutro”.


Ale zwykle prowadzi to do porzuconych celów.


Dlatego nie lekceważ ludzkiej skłonności do ulegania leniwym nastrojom. Jeśli to zrobisz, ponownie stracisz (a nawet porzucisz) swoje cele.Świat chce, żebyś przegrał

Niektóre zwierzęta rodzą się z pazurami. Inni mają ostre jak brzytwa zęby. A niektóre są pokryte trucizną. Dzięki tym narzędziom są w stanie przetrwać na świecie, nawet jeśli są dziećmi.


A co z ludzkimi dziećmi? Cóż, urodziliśmy się mali, słabi i też dość głupi. A gdybyśmy nie mieli rodziców, którzy by się nami zaopiekowali, mielibyśmy przesrane. Chodzi o to, że świat nie uzbroił nas dokładnie do odniesienia sukcesu w życiu. Musimy mieć nadzieję, że otaczający nas ludzie są wystarczająco kompetentni, aby zaopiekować się nami, dopóki sami nie będziemy mogli tego zrobić.


Pod koniec dnia osiągnięcie celów (i motywacja do tego) to walka. Nie rodzimy się z nieograniczoną energią i motywacją. Nawet w przypadku celów, których naprawdę chcemy, wciąż musimy zbierać każdą uncję motywacji, jaką mamy, aby to osiągnąć. W rzeczywistości jesteśmy u kaprysu naszego nastroju. Zazwyczaj nasz nastrój prowadzi nas do natychmiastowej satysfakcji, a zamiast tego do pracy „nie” skoncentrowanej na celu.Światem rządzi konieczność


Największą lekcją, jaką wyciągnąłem z powyższego cytatu, było to, że ludzie będą działać tylko wtedy, gdy „muszą”.


Nie wystarczy mieć pozytywne nastawienie do swoich celów. Nie wystarczy mieć duże „dlaczego?” zarówno. Jedyną rzeczą, która się liczy w podejmowaniu działań w życiu, jest motywacja do „prawdziwej” potrzeby.


Rozważ to - czy kiedykolwiek potrzebowałeś motywacji do pracy i zarabiania pieniędzy? Nie, ponieważ bez pieniędzy miałbyś poważne kłopoty. Możesz stracić dom, samochód, umrzeć z głodu, a co gorsza, cierpieć z tego powodu twoja rodzina. Więc nigdy nie musieliśmy budować motywacji do zarabiania pieniędzy, ponieważ jest oczywiste, że nie możesz tego „nie” zrobić - więc motywacja już tam jest.


A teraz, jak przydatne byłoby, gdybyś mógł zastosować to do swoich innych celów? Cóż, możesz. Musisz tylko znaleźć sposób, aby „nie” praca nad swoimi celami stała się sama w sobie karą. Na przykład: nie jedz zdrowego posiłku? Brak serwisu Netflix. Nie chodź na siłownię? Bez deseru. Nie pracujesz nad uzyskaniem tego awansu lub założeniem nowej firmy? Żadnych kolacji w tej miłej restauracji, którą kochasz.


Zasadniczo, gdy boli „nie” pracować nad swoimi celami, jesteś na dobrej drodze.Inny rodzaj motywacji

Oczywiście te pomysły są nieco inne niż te, które normalnie można zobaczyć w Internecie. Ale kiedy wszystko inne ledwo działa dla ciebie, musisz rozgałęzić się i zobaczyć, co jeszcze może załatwić sprawę.


Dopiero gdy porzuciłem konwencjonalne taktyki motywacyjne, byłem w stanie dopasować się, budzić się na czas każdego dnia, a nawet założyć własny biznes online. Ale kiedy to zrobiłem, nigdy nie wróciłem. I myślę, że zrobisz to samo.

Domowy trening

Nie każdy ma czas i zasoby, aby pójść na siłownię lub zatrudnić osobistego trenera. Karnety na siłownię są drogie i trudno jest znaleźć czas na podróż do siłowni, zwłaszcza gdy prowadzisz intensywny tryb życia. W wielu przypadkach możesz tracić czas na czekanie na zwolnienie sprzętu lub rozmowę z innymi czł

Czytaj więcej...

Losowy

Motywująca konieczność

Niektóre z najlepszych rad, jakie kiedykolwiek otrzymałem na temat motywacji i osiągania celów, są trochę… w przeciwieństwie do tego, co można znaleźć w Internecie.W rzeczywistości jest to sprzeczne z tym, co ludzie mówią o byciu „pozytywnym”, wizualizowaniu swojego sukcesu lub wykorzystywaniu celów SMART do

Czytaj więcej...